Sık Sorulan Sorular

Anasayfa » Sık Sorulan Sorular
TEKNİK GÖZETİM KARŞI TEDBİRLERİ (TSCM) NE ANLAMA GELİYOR?

Bir Teknik Gözetleme Karşı Tedbir (TSCM) taraması, genellikle Böcek Araması veya Elektronik Gözetim Taraması olarak da adlandırılır. TSCM Çalışması , eğitimli ve kalifiye TSCM Operatörleri tarafından teknik gözetim cihazlarının (dinleme veya casusluk cihazları) ve diğer bilgi güvenliği tehlikelerinin varlığını tespit etmek ve güvenlik açıkları gibi teknik ve iletişim güvenliği zayıflıklarını tespit etmek için sağlanan bir hizmettir.

NEZAMAN BİR BÖCEK TARAMASI YAPTIRABİLİRİM

Böcek araması gün ortasında, özellikle de çalışma ortamında yapılması sağduyulu veya uygun olmayabilir; 7/24 ulaşabiliriz ve sizin için en uygun olan zamanda çalışma yapabiliriz.
İster bir ofiste ister özel bir konutta olun, böcek arama işlemimizi size uyacak şekilde ayarlayabilir ve en üst düzeyde gizlilik sağlayabiliriz.

TÜM ŞEHİRLERDE HİZMET VERİYORMUSUNUZ

TEKNOSPY Güvenlik merkezi Ankara’da olsa da aynı mükemmel hizmeti Türkiye genelinde’de sağlıyoruz. 
Bulunduğunuz yere ne kadar çabuk gelebileceğimizi görmek ve belirli maliyetler hakkında daha fazla ayrıntı için iletişime geçin.

BÖCEK YERLEŞTİRİLMESİ KOLAYMIDIR

Teknolojideki son ve devam eden gelişmeler nedeniyle, böcek yerleştirmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. 
O kadar küçük olabilirler ki, özellikle işlerin sık sık değiştiği yoğun ortamlarda algılanmaları inanılmaz derecede zordur. 
Dinleme cihazları, doğru becerilere sahip biri tarafından bir bilgisayar faresine, telefona, prize ve hatta iş yerinizin BT sistemine kolayca yerleştirilebilir. 
Kalem veya süs eşyası gibi her gün gördüğünüz bir şey böcek barındırabilir. 
Bir böcek, sık kullandığınız bir şey olarak bile gizlenebilir. 
Bir böceği yerleştirmek ve izlemek her zamankinden daha kolay, bu nedenle nerede olursanız olun bunların farkında olmak güvenliğiniz için hayati önem taşıyor.

BÖCEKLERİ KENDİM BULABİLİRMİYİM

Geçmişte, böcekleri tespit etmek daha kolay olabilirdi – daha büyüklerdi ve çıplak gözle daha belirgindi. 
Günümüzde, teknolojideki bu kadar çok ilerlemeyle, daha incelikli bir şekilde yerleştirilmiş dinleme cihazları farkedemeyebilirsiniz. 
İş yerinizde aniden yeni bir saat belirirse sizin için aşikar olsa da, telefon ve prizlere, hatta duvar ve tavanlara yerleştirilmiş cihazları bulmak daha zor olabilir. 
Mülkünüzdeki her casus cihazı bulduğunuzdan emin olmak için bu düzeyde karşı gözetimi profesyonellere bırakmak en iyisidir.

DİNLEME CİHAZLARI NERELERE SAKLANIR

Elektronik dinleme cihazları, tipik olarak bir ofis veya ev ortamında bulunan herhangi bir odaya, cihaza, mobilyaya gizlenebilir. 
Günümüzün gizli dinleme cihazları daha küçük, daha sofistike, daha ucuz ve saklanması daha kolay. 
Sesin yanı sıra video da yakalanabilir, kaydedilebilir ve hatta canlı olarak iletilebilir. 
İyi haber şu ki, tüm bu cihazlar doğru kişi, ekipman ve metodoloji ile tespit edilebilir.